godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 932.

Aktualności

 • Nagrody Starosty Miechowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2019-10-15

  Nagrody Starosty Miechowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  We wtorek 15 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Miechowie, starosta Jacek Kobyłka spotkał się z dyrektorami i nauczycielami szkół oraz placówek oświatowych, których wyróżnił z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 • Pod skrzydłami „Tele-Anioła” 2019-10-14

  Pod skrzydłami „Tele-Anioła”

  Społeczeństwo naszego kraju starzeje się. Tendencja ta jest wyraźnie zauważalna również w Małopolsce, bowiem co piąty jej mieszkaniec jest osobą starszą, często poprzez swoje schorzenia, zagrożoną wykluczeniem społecznym. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które z racji wieku i stanu zdrowia potrzebują wsparcia, władze naszego województwa od lutego 2018 realizują pilotażowy i innowacyjny projekt „Małopolski

 • Z najlepszymi życzeniami w Dniu Edukacji Narodowej 2019-10-14

  Z najlepszymi życzeniami w Dniu Edukacji Narodowej

  Starosta Jacek Kobyłka, Zarząd i Rada Powiatu Miechowskiego, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składają serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 • Tablica pamięci AK zawisła w kozłowskiej szkole 2019-10-08

  Tablica pamięci AK zawisła w kozłowskiej szkole

  W 80. rocznicę powstania polskiego państwa podziemnego oraz w 75. rocznicę rozpoczęcia akcji „Burza”, w piątek 4 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kozłowie uroczyście odsłonięto tablicę pamięci żołnierzy i dowódców placówek: Kozłów krypt. „Kozica”, Marcinowice” krypt. „Mors” Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej 5 oraz 6 Kompanii 112 PP 106 Dywizji Piechoty AK.

 • List do premiera z nowej placówki pocztowej na dworcu PKP w Miechowie 2019-10-07

  List do premiera z nowej placówki pocztowej na dworcu PKP w Miechowie

  Pierwszą przesyłką wysłaną z otwartego w czwartek 3 października 2019 r. placówki pocztowej zlokalizowanej w budynku Dworca PKP była widokówka z Miechowa. Jej nadawcą był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, a adresatem - premier Mateusz Morawiecki.

 • Most w Przesławicach odnowiony 2019-10-07

  Most w Przesławicach odnowiony

  W czwartek 3 października 2019 r. w Przesławicach, po kompleksowym remoncie, dokonano odbioru technicznego mostu leżącego w ciągu drogi powiatowej Celiny Przesławickie - Przesławice - Kalina Rędziny.

 • Siedemnasty raz posadzili żonkile dla miechowskiego Hospicjum 2019-10-04

  Siedemnasty raz posadzili żonkile dla miechowskiego Hospicjum

  Już po raz 17-ty Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie zainaugurowało akcję Pola Nadziei. Jej koordynatorem od 10. lat jest Ewa Wojciechowicz, radna powiatu miechowskiego.

 • Ziemia Miechowska w Walce o Wolność - VII edycja konkursu w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej 2019-10-03

  Ziemia Miechowska w Walce o Wolność - VII edycja konkursu w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

  W środę 2 października 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie rozstrzygnięto VII edycję konkursu wiedzy historycznej „Ziemia Miechowska w Walce o Wolność” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Miechowskiego Jacka Kobyłki.

 • Porozumienie na rzecz mieszkańców powiatu miechowskiego 2019-09-30

  Porozumienie na rzecz mieszkańców powiatu miechowskiego

  Starostowie Jacek Kobyłka i Paweł Osikowski oraz włodarze i przedstawiciele gmin powiatu miechowskiego w piątek 27 września 2019 podpisali deklarację współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie w zakresie rozwoju zawodowego Małopolan poprzez realizację projektów WUP - „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa” oraz „Nowy Start w Małopolsce”.

 • Oświatowa sesja Rady Powiatu 2019-09-30

  Oświatowa sesja Rady Powiatu

  Przewodniczący zaproponował również zamontowanie czujnika przy boisku LO badającego jakość powietrza wraz z elektroniczną tablicą informującą o jego stanie. Krzysztof Świerczek wspomniał, iż obecnie w Miechowie jest 5 takich czujników. Brakuje kolejnego w miejscu, gdzie uczniowie szkół średnich, a po zajęciach lekcyjnych - mieszkańcy, dbają o swoją kondycję fizyczną uprawiając różne dyscypliny, w tym bieganie.

do góry