godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 944.

Aktualności

 • KPA i jego aktualne problemy - szkolenie w Starostwie 2019-11-14

  KPA i jego aktualne problemy - szkolenie w Starostwie

  W czwartek 14 listopada Związek Powiatów Polskich oraz Starostwo Powiatowe w Miechowie zorganizowali bezpłatne szkolenie zatytułowane „Kodeks Postępowania Administracyjnego - aktualne problemy”

 • Obchody Święta Niepodległości w Miechowie 2019-11-13

  Obchody Święta Niepodległości w Miechowie

  11 listopada 2019 r. w Miechowie odbyły się uroczyste miejsko-powiatowe obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zgromadzeni na rynku mieszkańcy Miechowa oraz przybyli goście wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Wyjątkową oprawę święta zapewnił także liczny udział pocztów sztandarowych reprezentujących zakłady pracy, organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, służby mundurowe, kombatantów,

 • Święcice i Miechowszczyzna we wspomnieniach i utworach literackich Zofii Starowieyskiej-Morstinowej 2019-11-12

  Święcice i Miechowszczyzna we wspomnieniach i utworach literackich Zofii Starowieyskiej-Morstinowej

  O tym jak wyglądała Miechowszczyzna i toczące się na niej międzywojenne życie ziemiańskie, można się było przekonać w niedzielny wieczór 10 listopada w „Jabłoniowym Sadzie” w Grzymałowie, gdzie odbyła się kolejna odsłona „Nocy i Dni Ziemi Miechowskiej”, której organizatorami od zarania są - Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Ireneusz i Marta Trybulcowie.

 • Patriotyczne Święto miechowskiego „Ekonomika” 2019-11-12

  Patriotyczne Święto miechowskiego „Ekonomika”

  8 listopada Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie obchodził Święto Szkoły połączone z obchodami Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Bazylice Grobu Bożego, w której ks. proboszcz Franciszek Siarek modlił się o dar bożego błogosławieństwa dla społeczności popularnie zwanego „Ekonomika”.

 • Przygotowanie powiatu miechowskiego do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych 2019-11-12

  Przygotowanie powiatu miechowskiego do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych

  5 listopada w miechowskim starostwie obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie rozpoczął starosta Jacek Kobyłka prosząc zebranych o ocenę zagrożeń oraz przygotowanie służb do funkcjonowania w warunkach zimowych.

 • Jak przyrządzić jagnięcinę? Pokaz kulinarny RDOŚ 2019-11-05

  Jak przyrządzić jagnięcinę? Pokaz kulinarny RDOŚ

  Hodowla owiec a tym samym potrawy z tego delikatnego, zdrowego mięsa o znakomitych walorach smakowych, nie są zbyt popularne na Miechowszczyźnie. By promować nasz rodzimy gatunek owcy olkuskiej i przy tej okazji chronić tzw. murawy kserotermiczne ze stanowiskami storczyków uznanych za siedliska priorytetowe, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie realizuje projekt POIS.02.04.00-00.0180/16-00 pn. „Ochrona zagrożonych

 • Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej, kolejna odsłona w niedzielę 10 listopada w Grzymałowie 2019-11-04

  Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej, kolejna odsłona w niedzielę 10 listopada w Grzymałowie

  Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Marta i Ireneusz Trybulcowie zapraszają w niedzielę 10 listopada o godz. 17.00 do Dworu w Jabłoniowym Sadzie w Grzymałowie na spotkanie z cyklu NOCE I DNIE ZIEMI MIECHOWSKIEJ. Będzie ono poświęcone pisarce i publicystce ZOFII STAROWIEYSKIEJ-MORSTINOWEJ, która w okresie międzywojennym mieszkała w dworze w Święcicach, a po wojnie przebywała w Krakowie, gdzie związana była z miesięcznikiem

 • Ukraińska delegacja w powiecie miechowskim 2019-10-31

  Ukraińska delegacja w powiecie miechowskim

  W ostatnich dniach października w powiecie miechowskim przebywała delegacja z ukraińskiej gromady (gminy) Jezierna w obwodzie tarnopolskim. Inicjatorem wizyty są władze gminy Racławice, które chcą nawiązać partnerską współpracę z samorządem Jeziernej.

 • Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Miechowskim 2019-10-24

  Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Miechowskim

  Stopa bezrobocia w Powiecie Miechowskim na koniec sierpnia 2019 roku była na poziomie 4,1%, a liczba bezrobotnych na koniec września wynosiła 866 osób. Te i inne dane statystyczne dotyczące runku pracy na Miechowszczyźnie oraz działania podjęte przez Powiatowy Urząd Pracy w celu złagodzenia skutków bezrobocia w 2018 oraz do końca września bieżącego roku, przedstawiła w środę 23 października na sesji powiatowej - dyr. Anna

 • Z podziękowaniami dla Heleny Kruszec za 20 lat kierowania PCPR 2019-10-24

  Z podziękowaniami dla Heleny Kruszec za 20 lat kierowania PCPR

  Sesję Rady Powiatu odbywająca się 23 października 2019 r. rozpoczęły podziękowania dla Heleny Kruszec, kierownik Powiatowego Centrum Rodziny w Miechowie, która po 20-latach pełnienia tej funkcji odeszła na zasłużoną emeryturę.

do góry