godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty/Budżet, podziękowania i postanowienia

Budżet, podziękowania i postanowienia | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Budżet, podziękowania i postanowienia

31 Grudnia 2020

Rada Powiatu Miechowskiego jednomyślnie uchwaliła projekt budżetu na rok 2021. Już to napawa optymizmem, a jeszcze większym analiza proponowanych wydatków. Otóż w wydatkach ogółem sięgających 100 mln zł (dokładnie: 99.517.875) niemal jedna trzecią, bo 32,2 mln zł stanowią wydatki majątkowe. Przeznaczamy je głównie na projektowanie, budowę, modernizację i remonty dróg powiatowych. Na ten najważniejszy dla naszych mieszkańców cel, realizowany wspólnie z samorządami gminnymi, pozyskujemy też większość funduszy zewnętrznych.

     Planowałem w ostatni dzień mijającego 2020 roku wymienić ważniejsze, wykonane w nim inwestycje. Jednakże taki wykaz zadań można odnaleźć na portalu internetowym Powiatu. Dlatego tutaj podziękuję Pracownikom Starostwa, którzy mimo tak utrudnionych przez epidemię warunków działania, doskonale wywiązywali się ze swoich obowiązków. Jednakże na największe uznanie zasługuje personel naszych Domów Pomocy Społecznej, bo ich wysiłki o uratowanie każdego, zarażonego koronawirusem pensjonariusza, można bez przesady określić jako wręcz heroiczne. Bardzo doceniam to zawodowe poświęcenie, świadczące o wielkim profesjonalizmie i wrażliwości.

     Zapytano mnie ostatnio jakie przyjmuję postanowienia na rok 2021? Odpowiedziałem bez wahania, że najwięcej starań skieruję na uruchomienie naszej strefy gospodarczej, leżącej w Gminie Książ Wielki. To bowiem najlepsza i najkrótsza droga do poprawy warunków życia mieszkańców Powiatu Miechowskiego. Mam również jedno prywatne postanowienie. Mianowicie chciałbym, mimo wielu służbowych obowiązków, znajdować chociaż odrobinę czasu na zajęcie, przy którym najlepiej wypoczywam - uprawę ziemi. Nic bowiem mnie tak nie odpręża jak sianie i zbieranie zbóż, dające niepowtarzalny kontakt z naturą.

Jacek Kobyłka

do góry