godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Nagroda za wsparcie osób niepełnosprawnych

Nagroda za wsparcie osób niepełnosprawnych

18 Listopada 2013
Nagroda za wsparcie osób niepełnosprawnych

(...) zaprezentowane w projekcie ,,Aktywizacja  społeczna i zawodowa mieszkańców powiatu miechowskiego”. Wyróżniony projekt przygotowali pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miechowie. Organizatorem konkursu była Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie.
W uzasadnieniu jury pod przewodnictwem Wioletty Wilimskiej, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, stwierdziło, że ,,miechowski projekt wyróżnił się racjonalnymi i konsekwentnymi działaniami samorządu, które przyczyniły się do zwiększenia oferty wsparcia i wyrównywania szans na rzecz osób niepełnosprawnych w różnych aspektach życia społecznego i zawodowego jak również za budowanie pozytywnego wizerunku tych osób na rynku pracy.” Wspomniana ,,konsekwencja” to nawiązanie do podobnego wyróżnienia, jakie miechowski powiat otrzymał w tym samym konkursie w roku 2011. Wyróżnienie odebrali starosta Marian Gamrat i kierownik PCPR Helena Kruszec podczas uroczystej gali w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu na Dolnym Śląsku. W konkursie na najlepsze praktyki samorządów małopolskich  na rzecz osób niepełnosprawnych zwyciężył powiat wadowicki, zaś w kategorii gmin – gmina miejska Tarnów.
Uroczystą galę otworzył wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń, który powiedział o efektach pracy laureatów konkursu: ,,Robimy coś, co jest normalne, coś, co nie jest czymś nadzwyczajnym. Chcemy, aby osoby pokrzywdzone przez los miały od nas odrobinę rekompensaty za niełatwy los”. Zaś prezes Zarządu FIRR Aleksander Waszkielewicz nazwał wyróżnione jednostki ,,awangardą społecznikostwa”. Wśród gości obecni byli m.in. poseł Sławomir Piechota, przewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodzinnej oraz przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, Sejmików Samorządowych Województw Dolnośląskiego i Małopolskiego oraz obu Urzędów Marszałkowskich.
Ze względu na ogólnopolski zasięg konkursu organizatorzy przyznali nagrody i wyróżnienia różnym organizacjom pozarządowym, instytucjom publicznym i administracjom z kraju, wspierającym niepełnosprawnych poprzez działalność samorządową, dostępność cyberprzestrzenną, organizację staży rehabilitacyjnych w jednostkach administracji publicznej oraz za wsparcie grup społecznych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

/Ryszard Nasada, rzecznik prasowy starostwa/

do góry