godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 960.

Aktualności

 • Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie laureatami VII Konkursu "Mam zawód. Mam fantazję" 2019-12-11

  Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie laureatami VII Konkursu "Mam zawód. Mam fantazję"

  W poniedziałek 9 grudnia 2019 r. podczas Gali Kształcenia Zawodowego odbywającej się w Muzeum Lotnictwa Polskiego, uczniowie Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie otrzymali dyplomy i nagrody za osiągnięcia w Konkursie. Wyróżnienia wręczali: Edward Czesak, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty i Rafał Kosowski, radny Samorządu Województwa Małopolskiego.

 • 10 lat ochrony obszarów Natura 2000 w Powiecie Miechowskim i w Małopolsce 2019-12-11

  10 lat ochrony obszarów Natura 2000 w Powiecie Miechowskim i w Małopolsce

  To już 10 lat, odkąd Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie chroni w Małopolsce obszary Natura 2000. Jej działania skumulowane są zwłaszcza w Powiecie Miechowskim, gdyż tu prowadzone są sztandarowe projekty ochrony muraw kserotermicznych i wypasu owcy olkuskiej. Na ten cel RDOŚ pozyskało fundusze unijne i krajowe, które w znacznej części trafiły na Miechowszczyznę.

 • Powiatowi Pszczelarze na „opłatku” w miechowskim Starostwie 2019-12-10

  Powiatowi Pszczelarze na „opłatku” w miechowskim Starostwie

  W niedzielę 8 grudnia Powiatowe Koło Pszczelarzy w Miechowie zebrało się na spotkaniu opłatkowym. Zanim miłośnicy pszczelarstwa złożyli sobie życzenia świąteczno-noworoczne w sali konferencyjnej miechowskiego Starostwa, za wstawiennictwem swojego patrona - św. Ambrożego, modlili się w Bazylice Grobu Bożego.

 • Nowy lekki ciągnik do utrzymania chodników i poboczy 2019-12-03

  Nowy lekki ciągnik do utrzymania chodników i poboczy

  Tegoroczna zima objawiła się we wtorek 3 grudnia. Na drogi powiatu miechowskiego wyjechały pługopiaskarki, ale nie tylko. Dzięki decyzji Zarządu Powiatu Miechowskiego, Zarząd Dróg Powiatowych wzbogacił się o nowy sprzęt do utrzymania chodników i poboczy powiatowych.

 • Stan środowiska przyrodniczego w powiecie miechowskim 2019-12-02

  Stan środowiska przyrodniczego w powiecie miechowskim

  Wiodącym tematem sesji Rady Powiatu, która odbyła się w czwartek 28 listopada 2019 r., był stan środowiska przyrodniczego ziemi miechowskiej i całej Małopolski, w tym jakość powietrza oraz wód powierzchniowych.

 • Powiat monitoruje jakość powietrza na boisku LO w Miechowie 2019-11-21

  Powiat monitoruje jakość powietrza na boisku LO w Miechowie

  Od poniedziałku 18 listopada 2019 r. miłośnicy biegania i sportów drużynowych oraz uczniowie szkół średnich korzystający z boiska przy Liceum Ogólnokształcącego w Miechowiemogą sprawdzić stan zanieczyszczenia powietrza. Jest to pokłosie propozycji przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Świerczka zgłoszonej na sesji 26 września br.

 • KPA i jego aktualne problemy - szkolenie w Starostwie 2019-11-14

  KPA i jego aktualne problemy - szkolenie w Starostwie

  W czwartek 14 listopada Związek Powiatów Polskich oraz Starostwo Powiatowe w Miechowie zorganizowali bezpłatne szkolenie zatytułowane „Kodeks Postępowania Administracyjnego - aktualne problemy”

 • Obchody Święta Niepodległości w Miechowie 2019-11-13

  Obchody Święta Niepodległości w Miechowie

  11 listopada 2019 r. w Miechowie odbyły się uroczyste miejsko-powiatowe obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zgromadzeni na rynku mieszkańcy Miechowa oraz przybyli goście wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Wyjątkową oprawę święta zapewnił także liczny udział pocztów sztandarowych reprezentujących zakłady pracy, organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, służby mundurowe, kombatantów,

 • Święcice i Miechowszczyzna we wspomnieniach i utworach literackich Zofii Starowieyskiej-Morstinowej 2019-11-12

  Święcice i Miechowszczyzna we wspomnieniach i utworach literackich Zofii Starowieyskiej-Morstinowej

  O tym jak wyglądała Miechowszczyzna i toczące się na niej międzywojenne życie ziemiańskie, można się było przekonać w niedzielny wieczór 10 listopada w „Jabłoniowym Sadzie” w Grzymałowie, gdzie odbyła się kolejna odsłona „Nocy i Dni Ziemi Miechowskiej”, której organizatorami od zarania są - Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Ireneusz i Marta Trybulcowie.

 • Patriotyczne Święto miechowskiego „Ekonomika” 2019-11-12

  Patriotyczne Święto miechowskiego „Ekonomika”

  8 listopada Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie obchodził Święto Szkoły połączone z obchodami Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Bazylice Grobu Bożego, w której ks. proboszcz Franciszek Siarek modlił się o dar bożego błogosławieństwa dla społeczności popularnie zwanego „Ekonomika”.

do góry