godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Most w Przesławicach odnowiony/Most w Przesławicach odniowiony

Most w Przesławicach odnowiony

7 Października 2019
Most w Przesławicach odnowiony

W czwartek 3 października 2019 r. w Przesławicach, po kompleksowym remoncie, dokonano odbioru technicznego mostu leżącego w ciągu drogi powiatowej Celiny Przesławickie - Przesławice - Kalina Rędziny.

Na zły stan techniczny tego obiektu Nadzór Budowlany zwrócił uwagę już 9 lat temu. Naprawy doczekał się dopiero teraz. Tak długi okres oczekiwania związane był z różnymi względami natury formalno-prawnej oraz starań o pozyskanie środków zewnętrznych na remont. Ostatecznie władze powiatu zdecydowały, by inwestycję zrealizować z własnych funduszy.

W odbiorze uczestniczyli m.in.: starosta Powiatu Miechowskiego Jacek Kobyłka, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek, dyr. Zarządu Dróg Powiatowych Roman Suchoń oraz radny powiatowy Adam Motyka, mieszkający w sąsiedztwie mostu, który wyraził radość z oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

A oto najważniejsze parametry odnowionego mostu:

długość - 7,10 m
długość całkowita ze skrzydełkami - 11,5 m
szerokość całkowita - 7 m
światło poziome mostu - 5,4 m
światło pionowe - 1,6 m
szerokość jezdni - 2x2,5 m
nośność - 40 ton

Jest to most żelbetowy monolityczny ramowy. Obiekt posadowiony jest pośrednio na palach fundamentowych. Koszt realizacji, w całości sfinansowany przez powiat miechowski, wyniósł 729 597 zł.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry