Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Wpis nr 18

Na robocze spotkanie do Miechowa przyjechał Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik w towarzystwie dyrektora krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Tomasza Pałasińskiego. Rozmowy dotyczyły głównie harmonogramu budowy trasy szybkiego ruchu S7. Jak mnie poinformowano, przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka Moczydło – Bukowska Wola ma być ogłoszony w czerwcu, a odcinka Bukowska Wola – Szczepanowice na przełomie tego i przyszłego roku. Natomiast tam gdzie już przetargi rozstrzygnięto (od strony Krakowa) roboty ruszą niebawem.

Rady pedagogiczne naszych szkół ponadgimnazjalnych, także ta w Liceum, którego nauczyciele przystąpili do strajku, sklasyfikowały uczniów ostatnich klas co umożliwi im przystąpienie do egzaminów maturalnych. W piątek uczestniczyłem w uroczystym pożegnaniu i wręczeniu świadectw abiturientom kończącym naukę w Zespole Szkół nr 1.

W piątek przybyła do Miechowa z rewizytą zapowiadana delegacja władz partnerskiego rejonu (powiatu) iwacewickiego z Białorusi. Zwiedzą zabytki naszego miasta oraz Zamek na Mirowie w Książu Wielkim. Tam zresztą (w hotelu „Zameczek”) będą zakwaterowani. W sobotę pojadą na wycieczkę szlakiem Tadeusza Kościuszki do Krakowa, a w niedzielę będą uczestniczyli w wyborach „Chłopa Roku” w Racławicach. Na poniedziałek zaplanowaliśmy robocze spotkania z nauczycielami i przedsiębiorcami.

W miniony czwartek uczestniczyłem w uroczystości pogrzebowej Apoloniusza Dulewskiego, przewodniczącego Rady Gminy Słaboszów, który mandat radnego sprawował tam nieprzerwanie od 25 lat. Był prawdziwym społecznikiem i samorządowcem o wielkich zasługach dla swojej Małej Ojczyzny. Cześć Jego pamięci!

Jacek Kobyłka