Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Młodzi matematycy w akcji

22-05-2018
Młodzi matematycy w akcji
W miechowskim Starostwie rozstrzygnięto doroczny Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół powiatowych. Jak zauważyła Halina Schab, pomysłodawczyni konkursu i metodyczka przedmiotu „Aby być dobrym matematykiem trzeba ciągle rozwiązywać zadania. To tak jak z pływaniem: trzeba ciągle trenować, aby dobrze pływać”.

Do rozwiązywania konkursowych łamigłówek stawili się najlepsi młodzi matematycy z klas piątych szkół podstawowych i klas II gimnazjów z powiatu miechowskiego.
Najlepszymi matematykami z klas piątych zostali: I m. - Wojciech Jakubas SP Nr 1 w Miechowie; nauczyciel: Anna Włodarczyk, II m. - Weronika Chabasiewicz SP Książ Wielki; nauczyciel: Marta Lewantowicz i III m. - Adrianna Ordys SP Pstroszyce; nauczyciel: Krzysztof Krochmal.
Wśród uczniów klas II gimnazjów kolejność miejsc była następująca: I m. - Julia Kwiecień Gimnazjum w SP w Miechowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach; nauczyciel: Anita Bielińska, II m. - Szymon Katarzyński SP z oddziałami gimnazjalnymi w Gołczy; nauczyciel: Jolanta Sypień i III m. - Dawid Darski SP w Kozłowie; nauczyciel: Anna Książek.
Kategoria szkół: I – Szkoła Podstawowa w Gołczy, II m. ex aequo – SP w Miechowie-Charsznicy i Gimnazjum w SP w Miechowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach oraz III m. - SP Nr 2 z oddziałami Gimnazjum w Miechowie.
Jak podkreślono w posumowaniu konkursu, istotną rolę w przygotowaniu uczniów i kształtowaniu ich zdolności matematycznych mieli nauczyciele przedmiotu. Nabyte umiejętności i zainteresowanie przedmiotem winny procentować w przyszłości dobrymi wynikami na egzaminie maturalnym. Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego ufundowało Starostwo Powiatowe w Miechowie. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.

Nauczyciele - matematycy Wręczanie nagród

Ryszard Nasada, rzecznik prasowy starostwa