Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Konkurs historyczny w ZS Nr 2 w Miechowie

09-10-2017
Konkurs historyczny w ZS Nr 2 w Miechowie
Po raz piąty uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu miechowskiego stanęli w szranki konkursu wiedzy historycznej pn. „Ziemia Miechowska w walce o wolność” pod patronatem Starosty Miechowskiego.

Organizatorem edukacyjnej inicjatywy od lat jest społeczność Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie. - Młodzież pamięta o bohaterach wojny – podkreśliła przy powitaniu dyrektor Zespołu Maria Paschek. Wicestarosta Jerzy Pułka nawiązał do oświatowego wymiaru konkursu. Natomiast Sylwia Dziuba z Muzeum Ziemi Miechowskiej mówiła o fenomenie Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, a także o udziale miechowian w walce o wolność w czasie II wojny światowej. Uczniowie i harcerze z 11. Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej zaprezentowali występ, na który złożyły się fragmenty okolicznościowej poezji, prozy i faktograficznej narracji. Popularne piosenki z lat wojny i okupacji wykonali wokaliści: Dominika Walka, Paulina Romanik i Piotr Duda, który także akompaniował.
Tegoroczną edycję konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych wygrali: I m. Mikołaj Moskwa Gimnazjum ,,Omega” w Miechowie, II m. Bartłomiej Kozieł SP Nr 2 z oddz. Gimnazjalnymi w Miechowie i III m. Karolina Błaut – SP z oddz. Gimnazjalnymi w Miechowie-Charsznicy.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się: I m. Julia Bańska – LO Miechów, II m. Mieszko Pustułka – ZS Nr 2 w Miechowie i III m. Julia Kucharska – ZS Nr 1 w Miechowie. Zarówno konkurs jak i program artystyczny zorganizowały: Ewelina Konewecka – Smok, Iwona Zagórska, Anna Wójcik i Agnieszka Sikora. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu.

Sywia Dziura z MZM Występ uczniów i harcerzy
Wręczanie nagród Uczestnicy imprezy

Ryszard Nasada, rzecznik prasowy Starostwa